Melikgazi Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında kültürel bir sergi açıldı. Kayserili Mimar Vacit İmamoğlu’nun 60 eserinin bulunduğu “Anılarımdaki Kayseri” resim sergisinde onlarca eser görücüye çıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve çok sayıda Kayserili sanatseverin bir araya geldiği kültürel seride her biri çok kıymetli 60 adet eser görücüye çıktı.

Melikgazi Belediyesi “Anılarımdaki Kayseri” Sergisinde Başkan Palancıoğlu Konuşma Yaptı

Sanat’ın Kayseri için çok önemli olduğuna, Kayseri’de birçok sanatçının olduğuna değinen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Gurbette olan insanın Kayseri’ye bakışı farklı oluyor ve sevgisi çok fazla oluyor.” dedi. Konuşmasına devam eden Palancıoğlu, Kayseri sevgisinin Kayseri dışına çıkınca çok daha iyi anlaşıldığını ifade edip sergiye eseerleriyle renk katan tüm sanatçılara teşekkür etti.

Vacit İmamoğlu da, Melikgazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sergide yaptığı eserler ve bilgileri hakkında ziyaretçilere kısa bir sunum yaptı. İmamoğlu, sergideki resimleri, günümüzde büyük çoğunluğu artık kaybolmuş olan yöresel Kayseri evlerinden esinlenerek yaptığını belirtti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Palancıoğlu'ndan Çocuk Hakları Konulu Kampanyaya 1000 Kitap