Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediyeye ait Mantar Üretim Tesisi ve bir işyerinin ihale ile kiraya verilerek istihdama ve ekonomiye katkı sağlanacağını söyledi.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. İş kurmak ve işyeri açmak isteyenler için bir fırsat olduğunu ve ihale ile de ekonomide hareketlilik sağlanacağını belirtti. Başkan “mülkiyeti belediyemize ait olan Mantar Üretim Tesisi ile bir işyerini daha ihale ile kiraya vereceğiz. Böylece hem belediye yatırımlarına kaynak oluşturuyoruz, hem de piyasadaki işyeri darlığını hafifleterek ekonomiye ve istihdama hareketlilik kazandırıyoruz“ dedi.

Turan mahallesinde yer alan Mantar Üretim Tesisi ile ayrıca tarıma ve bölge kalkınmasına iyi bir örnek proje olduğunu ve tarıma destek olacaklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, kiraya verilecek işyerleri ile girişimciler için önemli olduğunu ve bu ihale ile iyi bir fırsat sunduklarını kaydetti.

Dr. Memduh Büyükkılıç Mantar Üretim Tesisi ile Erenköy mahallesindeki işyeri İhalesinin 25 Aralık 2018 Salı günü yapacaklarını hatırlattı. Büyükkılıç, kiralardan elde edilecek gelir ile Melikgazi İlçesine spor alanları, park ve bahçeler, Kapalı Semt Pazar yerleri, otoparklar ve sosyal konutlar inşa edileceğini belirtti.

Facebook Yorumları