Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi
Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, yeni normalleşme süreciyle birlikte hayata geçirilen ‘Mesafe Spora Engel Değil’ etkinliğinde stadyuma inerek spor yapmaya başlayan 100 Kocaelili anne, çocuklarına da örnek oluyor.

Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 3
Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 3

Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi sürecinin ardından kontrollü hayat süreci başladı. Evden çıkamayan vatandaşların hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olabilmeleri için Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında ‘Mesafe Spora Engel Değil’ adı altında açık hava egzersizleri başladı. İlki SEKASEM bahçesinde gerçekleşen egzersizler, bu kez Gebze Alaettin Kurt Stadyumu’nda devam etti. Etkinlikte; Gebze ve civar bölgelerden katılan yaklaşık 100 anne spor yaparken çocukları da onları örnek aldı. Çocuklar evde biriktirdikleri enerjilerini kendileri için kurulan parkurlarda yarışarak attı.

Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 2
Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 2

Anneler büyük ilgi gösterdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından faaliyetlerine tekrar başladı. Spor salonlarının kapatılmasının ardından sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar ile evden devam Anne Şehir Sağlıklı Yaşam programı, yeni normalleşmeyle birlikte yeniden açık havada etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Bu kez ‘Mesafe Spora Engel Değil’ sloganıyla yapılan egzersizlerle devam eden etkinlikler annelerden büyük ilgi gördü. 40 dakika süren ve ilki SEKASEM bahçesinde düzenlenen egzersizler, Gebze Alaettin Kurt Stadyumu’nda devam etti.

Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 4
Yeni normalleşmeyle 100 anne stadyum indi 4

Tüm önlemler eksiksiz alındı

Sağlık personelinin de hazır bulunduğu etkinliğe yaklaşık 100 anne katılırken, her birinin ateşi stadyuma girerlerken ölçüldü. Tüm önlemleri eksiksiz bir şekilde alan Büyükşehir Belediyesi, el dezenfektanlarını da en rahat ulaşılabilecek alanlara koydu. Stadyumda anneler, 2 metre sosyal mesafe kuralına uyarak sporlarını yaptı. Ayrıca sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı katılımcıların çocuklarına da özel spor etkinlikleri gerçekleştirildi. Çocuklar, evde biriktirdikleri enerjilerini kendileri için kurulan parkurlarda atarken eğlenceli vakitler geçirdi. 40 dakika süren ve annelerin kendi vücut ağırlığıyla yaptığı egzersizler, haftanın 3 günü belirlenen saatlerde devam edecek. ‘Mesafe Spora Engel Değil’ adı altında gerçekleşen spor faaliyetleri hakkında 318 21 50 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.

İnceleyin:  Koskem cankurtaranları bayramda 53 hayat kurtardı

 

Facebook Yorumları