Ana SayfaBelediyeMezitli, modern bir engelli merkezine kavuştu

Mezitli, modern bir engelli merkezine kavuştu

Başkan Tarhan, engellilere yeni bir yaşam alanı kazandırdı

Mezitli Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin açılışı muhteşem bir törenle gerçekleştirildi.

Menderes mahallesi Pakize Kokulu Anadolu Lisesi batısında bulunan okçuluk tesisleri içerisinde hayata geçirilen Engelli Meclisi, kentte yaşayan engellilerin buluşma ve sosyal faaliyet alanı olacak. Mezitli’de örgütlü tüm engelli derneklerinin ortak olarak kullanacağı tesiste; kafeterya, kütüphane gibi yerlerin yanında, bocce, masa tenisi, bisiklet gibi farklı sporları yapma imkanları da buluyor.

TÖRENE KATILANLAR, ENGELLİLERLE BOCCE VE MASA TENİSİ OYNADI

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Doğu Akdeniz Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Hatice Özenler, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, belediye meclis üyeleri, engelli derneklerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı törende bağışları ile katkı sunan hayırseverlerimize teşekkür plaketi verildi. Törene katılanlar alanda sahada bocce ve masa tenisi oynayarak bu sporlardaki yeteneklerini sergilemesi ilginç görüntülere sahne oldu.

Törende yapılan konuşmalar, işaret diliyle açılışa gelen engellilere aktarıldı.

“BAŞKAN TARHAN’IN DUYARLILIĞINI DİĞER BAŞKANLAR DA GÖSTERMELİ”

Bölgeye böylesi bir tesis kazandırdığı için teşekkür eden Doğu Akdeniz Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Hatice Özenler konuşmasında, “Hepimiz birer engelli adayıyız demeden engellilerimizin çok büyük ihtiyacını karşılayacak böylesi bir tesis çok önemliydi. İnşallah diğer belediyeler de aynı duyarlılıkla hareket ederek her ilçeye böyle bir tesis kazandırırız. Her zaman olduğu gibi öncü olan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“ENGELLİ BİREYLERİ SOSYAL HAYATA KATMAK İSTİYORUZ”

Engelli bireyleri sosyal hayata katabilmek amacıyla Mezitli Belediyesi tarafından Engelli Meclisinin oluşturulduğunu dile getiren Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Engelli meclisimizde, engellilerimizin kendilerini geliştirirken her türlü sosyal faaliyeti ve sporu yapabileceği bir ortam hazırlandı. Bağışçı desteklerimizle çok daha geniş imkanlara sahip bir tesis haline getirdik. Başta Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZI ENGELLİLERİMİZ İLE AYNI YERDE BULUŞTURMAK İSTEDİK”

Belediye olarak her vatandaşa dokunmaya çalıştıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Engellilerimize yönelik olarak da Mezitli’de bulunan her engelli derneğimizin kullanabileceği bir mekan oluşturduk. Burada halkımızla engellilerimiz bir arada olsunlar istedik. Her türlü sosyal faaliyete katılabilsinler istedik. Mezitli Kent Konseyimiz bünyesinde görev yapan Engelli Meclisimiz buranın koordinatörlüğünü yapacak. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışacağız. Her vatandaşımıza hizmet götürmeye gayret ediyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler