Millet İttifakı’nın ortak adayları CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal'ın katılımıyla, Bayraklı ilçesine bağlı Mansuroğlu Mahallesi'nde onlarca vatandaşın katılımıyla büyük bir yürüyüş yapıldı.

Millet İttifakı’nın ortak adayları CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal’ın da bulunduğu, Bayraklı ilçesine bağlı Mansuroğlu Mahallesi’nde İzmir halkının da katıldığı büyük bir yürüyüş yapıldı. Yürüyüşte dev Türk bayrakları taşındı.

Bayraklı’nın en büyük caddelerinden biri olarak bilinen Mustafa Kemal ve Sakarya Caddesi boyunca Millet İttifakı tarafından gerçekleştirilen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal da, yürüyüşte bulundu.

Vatandaşlar yürüyüşe, dev Atatürk ve Türk bayraklarıyla katıldı.

“Bizim çıktığımız yol hizmet yolu”

Yürüyüş Manavkuyu Mahallesi’nde son buldu. Ardından gerçekleştirilen miting konuşmasında CHP Adayı Serdar Sandal, “Bizim çıktığımız yol hizmet yolu. Kimseyi ötekileştirmeden, etnik, dini, siyasi kimliğine bakmadan Bayraklı’nın tamamına hizmet için yola çıktık. Bayraklı’yı çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınların omuzlarında dünyanın marka kentlerinden biri haline getireceğiz. Demir yolunu yerin altına alacağız, Smyrna Meydanı’nı yeniden düzenleyeceğiz. Laka ve Bornova deresini Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yapacağız. Bayraklı’nın mahallelerinin neredeyse tamamının umutla beklediği kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bu konuda da arkamızda 6 bakanlıktan daha büyük bir bütçesi olan İzmir Büyükşehir Belediyesi var. Orada da arkamızda adam gibi adam, vicdanlı, namuslu, dürüst Tunç Başkan var. Tunç Başkanımla Bayraklı’yı yeniden marka kent haline getireceğiz. Bayraklı, sadece İzmir değil, sadece Türkiye değil, tüm dünyada marka kent olacak” ifadelerinde bulundu.


Soyer, “Seçime 2 gün kaldı. 2 gün sonra hakikatten bahar gelecek ve yepyeni bir tarih yazmaya başlayacağız. Yepyeni bir hikaye yazmaya başlayacağız. ” ifadelerinde bulundu.

“2 gün sonra hakikatten bahar gelecek”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer de, İzmir’de yeni bir hikaye yazacaklarını söyledi. “Hak, hukuk, adalet” sloganları atılan yürüyüşte Soyer şöyle konuştu: “Seçime 2 gün kaldı. 2 gün sonra hakikatten bahar gelecek ve yepyeni bir tarih yazmaya başlayacağız. Yepyeni bir hikaye yazmaya başlayacağız. İzmir’in kullanılmayan tüm imkanlarını seferber edeceğiz. Tarımda, sanayide, teknolojide o kadar çok yapacak işimiz var ki üretimi büyüteceğiz, güçlendireceğiz ve İzmirli’nin yediği ekmeği büyüteceğiz. 1 Nisan’dan itibaren yepyeni bir İzmir, yepyeni bir Türkiye doğacak göreceksiniz. 2 gün sonra birçok şey değişecek. Serdar başkanımla el ele o kadar çok çalışacağız, o kadar güzel çalışacağız ki başkanımın söylediklerini ve fazlasını yapacağız. İzmir’in doğduğu yer Smyrna yani Bayraklı. İzmir’in markalaşması için Smyrna’yı gün ışığına çıkaracağız. Smyrna’yı ve Homeros’u tüm dünyaya tanıtacağız. Bu kenti bu iki önemli turizm potansiyeli ile tüm dünyada marka kent haline getireceğiz.

İnceleyin:  Başkan Yaşar “Vatandaşa Verdiğimiz Sözlerin Arkasındayız” dedi.

Yürüyüşe CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Sevda Erdan Kılıç, 24. Dönem milletvekili Mustafa Balbay, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu ve çok sayıda vatandaşın katıldığı bilgisi de alındı. 

Facebook Yorumları