Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum ilçesi açıklarında meydana gelen depremin hemen ardından kriz merkezi oluşturduklarına dikkat çekti.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum ilçesi açıklarında meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Civelek, deprem sonrasında ivedilikle kentte kriz merkezi oluşturulduğunu belirtti. Civelek, yaşanan travma, panik ve korku nedeniyle vatandaşların düşme ve atlama sonucu basit yaralanmalarının meydana geldiğini kaydetti. Civelek, deprem sonrası 25-30 yıllık eski binaların duvarlarında çatlaklar olduğu bilgisinin geldiğini, bölgede hasar tespit çalışmalarını başlattıklarını kaydetti.

“Kesintiler giderilmeye başlandı”

Vali Civelek, “Geceyi dışarıda geçirmek isteyenler için İl Afet Acil Durum Müdürlüğü çalışma başlattı. Deprem sonrası bazı bölgelerde elektrik kesintileri oldu ancak kesintiler giderilmeye başlandı. Deprem sonrası trafo patlaması nedeniyle meydana gelen makilik yangını ekiplerin çalışmasıyla söndürüldü. Korku ve panik nedeniyle basit yaralanmaları olanlar kendi tercihleri doğrultusunda hastanemizin bahçesinde acil hizmeti almaktadır. Depremin hemen ardından il genelinde bir kriz merkezi oluşturduk. Seferberlik halinde ilgili tüm taraflarla depremin olası olumsuzluklarını gidermek üzere Kızılay, AFAD ve sağlık birimlerimizle kriz yönetimi gerçekleştiriliyor. Bu kadar büyük bir depremi yaşamamıza rağmen can ve mal kaybı olmadığı için şükrediyoruz” dedi.

Vali Esengül Civelek yaralıları da ziyaret etti

Bodrum’da meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem, Muğla başta olmak üzere İzmir ve Aydın gibi çok sayıda il ve ilçe de hissedildi. Sarsıntı esnasında camdan atlayan ve yaralanan çok sayıda vatandaş, Bodrum Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Bodrum Devlet Hastanesi içerisindeki tedavi gören bazı hastalarda, kendi isteği ile hastane bahçesine çıkarak geceyi dışarıda geçirdi. Vali Civelek, Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek, tedavi gören yaralıları ve hastaları tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Öte yandan, Vali Civelek, teknik ekip ile birlikte hastane binasında incelemelerde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çarşamba Oturumları devam ediyor