Ana SayfaSosyal sorumlulukMuğla'nın Aslan'ı zabıta olarak göreve başladı

Muğla’nın Aslan’ı zabıta olarak göreve başladı

Muğla’nın Aslan’ı artık zabıta görevinde… Muğla’da sahibi tarafından otomobilin arkasına iple bağlanarak sürüklenen daha sonra ise Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavisi yapılan kangal cinsi köpeğe “Aslan” ismi verildi. Aslan, “turizm zabıtası” olarak göreve başlatıldı.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 26 Temmuz’da bir köpeğin arabanın tamponuna bağlanıp yerde sürüklenerek götürülüşü tüm Türkiye’yi üzmüştü. Olayın, önce sosyal medyaya ardından ise basına yansımasının ardından köpeği aracın tamponunu bağlayıp eziyet eden sürücü Ramazan D. (55), gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Her tarafı yara bere içinde kalan köpek ise Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’nde tedavi altına alındı.

Fethiye Belediyesince tedavi edildi

Bakım Merkezi’nin sorumlusu Veteriner Emre Kangal tarafından tedavisi yapılan 5-6 yaşlarındaki Kangal cinsi köpekten dün güzel bir haber geldi. Fethiye Belediyesi tarafından sahiplenilen ve ‘Aslan’ ismi verilen köpeğin zabıta ekibiyle birlikte görev yaptığı belediye tarafından atılan bir tivit ile sosyal medyada duyuruldu.

O artık zabıta

Artık bir kulübesi olan, yemek ve bakımı Fethiye Belediyesi’nce yapılan köpekle ilgili atılan tivitte, “O şimdi zabıta… Geçtiğimiz ay sahibi tarafından büyük bir travma yaşatılarak yaralanan, daha sonra Hayvan Bakım Merkezimizde veteriner hekimlerimizce tedavisi yapılan, hepinizin yakından tanığı dostumuz artık tamamen iyileşti ve Zabıta Müdürlüğümüzün kadrosunda işe başladı” ifadeleri yer aldı.

Paylaşılan fotoğraflarda ‘Aslan’ın yaralarının büyük bölümünün iyileştiği görüldü. 31 Ağustos’ta Zabıta kadrosuna alınan, kendisine ait özel üniformasıyla ‘turizm zabıtası’ olarak göreve başlatılan ‘Aslan’ın, sıcaktan etkilenmemesi için 20.00- 00.00 saatleri arasında kordon, sahil bantları ve rekreasyon alanlarında huzur devriyesinde kullanılacağı bildirildi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler