Osmaniye’de 100 milyon TL yatırımla 35 dönüm alan üzerine inşa edilen Masal Park, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı törenle açıldı.

Osmaniye Belediyesi tarafından 100 milyon lira yatırımla 35 dönüm alan üzerine, içerisinde çeşitli oyun alanları bulunan Masal Park inşa edildi. Parkın açılışı törenle yapıldı. Törene, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Outdoor Factory ortakları Toygar Yedigöz, Tan Erim ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“En iyi örnekleri gezdik”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Bu proje, sadece Osmaniyeliler’in değil, Akdeniz Bölgesi’nin sosyal yaşam merkezi olacak. Masal Park’ın projesine başlamadan önce, dünyada bu konudaki en iyi örnekleri gezdik; bölgemize en çok yakışacak projeyi oluşturduk” dedi.

“350 bin kiş istihdam edildiği”

Kara, toplam 100 milyon TL yatırımla 2 yılda tamamlanan projenin, daha inşaat aşamasında 350’yi aşkın kişiye istihdam sağladığını hatırlattı. Kara, “Parkımız yapım aşamasında bile bölgemizin ekonomisini canlandırdı. Şimdi bu konuda beklentimiz çok büyük. Osmaniye halkı daha öncesinde eğlenmek için civar şehirlere gidiyordu. Oysa şimdi Kahramanmaraş, Adana ve İskenderun başta olmak üzere tüm bölgeden yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi mutluluk için Osmaniye’ye gelecek. Bu da bölgemizin ekonomisinin de büyük ölçüde etkilenmesini sağlayacak” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

2 milyonu aşkın ziyaretçi bekleniyor

Osmaniye ve çevre illerden yılda 2 milyonu aşkın kişinin ziyaret etmesinin beklendiği Masal Park’ın giriş alanında 24 adet tematik dükkandan oluşan bir alışveriş sokağı var. Türk masallarının 11 farklı kahramanının dev heykellerinin ziyaretçileri karşıladığı parkta, Galata Serbest Düşüş Kalesi, Van Gölü Canavarı Roller Coaster, Pamukkale Splash Su Oyunu, Anadolu Rüyası, Nuh’un Gemisi, Karadeniz bot gezintisi gibi oyunlar, ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerinden esinlenerek hazırlanmış. Parkta karnelerini almaya hazırlanan çocuklar için de büyük sürprizler var. 2 interaktif su oyunu alanı, dev dijital oyun alanı (Yörük Çadırı), 2 dev tırmanma oyun alanı, 1 amfi tiyatro ve yen boyutlu sinema alanı da yer alıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Selçuklu Uygarlığı Müzesi büyük ilgi görüyor