Artvin Belediyesi, vizyon projesi olan Hürriyet Caddesi Kültür Sokağı için süpürge taksi alarak makine parkına yeni bir araç daha ekledi.

Artvin Belediyesi, Hürriyet Caddesi Kültür Sokağı temizliği için özel olarak süpürge taksi aldı. Taksi, parçalar halinde Artvin’e getirilerek Kültür Sokağı’nın eğimi ve fiziki özelliklerine göre montajı yapıldı. Süpürge taksi en ufak ayrıntısına kadar Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye anlatıldı. Son parça montajları da Başkan Kocatepe gözetiminde gerçekleştirildi. Montajı tamamlanan araç, firma yetkilileri tarafından uygulamalı olarak eğitim verilerek cadde üzerinde ilk temizliğini yaptı.

Başkan Kocatepe, süpürge taksinin Kültür Sokağı’nda kullanılacağını belirterek, Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe

Elektirik enerjisi ile çalışan süpürge taksi, dolu şarj ile 10 saat kesintisiz hizmet verebiliyor. Fırça aralığı 185 santimetre olan süpürge taksi, yüksek manevra kabiliyeti ve öndeki su sistemi sayesinde toz kaldırmadan sokağı temizliği yapabiliyor. Taksi arkasına yerleştirilen geniş led tabela ile de vatandaşlara bilgilendirme yapma imkanı sunuyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir, yatırım harcamalarını 27'ye katladı