Ana SayfaEğitimŞanlıurfa'da Güneydoğu'nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı!

Şanlıurfa’da Güneydoğu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Güneydoğu’nun En Büyük Kitap Fuarı olan ‘3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı’ ziyaretçilerine kapılarını açtı. Büyükşehir Belediyesi 11 Nisan Fuar Merkezinde 300’e yakın etkinliğin de düzenleneceği Ulusal Şanlıurfa Kıtap Fuarı, gençler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kitap Fuarı 200 Şair ve Yazara Ev Sahipliği Yapıyor

Kitap Fuarı
Kitap Fuarı

50’si yerel olmak üzere yaklaşık 200 şair ve yazarın, 250 yayın evinin katıldığı 3. Ulusal Şanlıurfa Kıtap Fuarı, Güneydoğu’nun en büyük kıtap fuarı olmasının da etkisiyle oldukça yoğun bir ilgi gördü. Geçmiş yıllarda da yoğun ilgi gören fuar bu yıl rekoru hedefliyor.

‘3.Ulusal Şanlıurfa Kıtap Fuarı’ açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra pek çok devlet adamı da katıldı.

Başkan Beyazgül Tüm Gençleri Fuara Beklediğini Söyledi

3. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Başkan Beyazgül, Türkiye’nin en genç şehri olan Şanlıurfa’da kitap okuma alışkanlığının önemine değindi. Gençlerin bol bol kitap okuması gerektiğini belirten Beyazgül, ülkemizin değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.

Başkan Beyazgül sonrasında Eylül Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çayır ve kitap fuarına onur konuğu olarak katılan Şanlıurfalı Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan da kısa bir konuşma yaptı.

3. Ulusal Şanlıurfa Kıtap Fuarı sonrasında şehirde, farklı günlerde çeşitli imza günlerinin yarışmaların ve konferansların da düzenleneceği söylendi. Ayrıca fuar 1 Aralık tarihine kadar sürecek.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar