Büyükakın Barış’ın kitap isteğini geri çevirmedi

Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan ve kemoterapi alan 12 yaşındaki Barış’ın isteğini Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yerine getirdi. 2016 yılında beyin zarı ve kemik tümörü ameliyatı olan Ceyhan Barış Altun’un hastalığı tekrarladı ve kemoterapi görmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya aracılığıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan kitap isteyen küçük Barış isteğine kavuştu.

12 yaşındaki Ceyhan Barış Altun 2016 yılında beyin zarı ve kemik tümörü ameliyatı olmuş ve 3 yıl boyunca da herhangi bir sıkıntı yaşamamıştı. Ancak 3 yılın ardından hastalığı tekrarlayan Barış, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Hastanesinde kemoterapi görmeye başladı. Bu yüzden de eğitimine ara verilen Barış, sosyal medya üzerinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ulaşarak kitap talebinde bulundu.kitap tweeti

Başkan’a kitap tweet’i

Başkan Büyükakın’a Twitter’dan ulaşan Barış; “12 yaşındayım. Hastanede yattığım süre içinde okuyabileceğim kitap ihtiyacım var. Bana destek olabilir misiniz? Annem sadece tedavi masraflarıma yetişebiliyor. Onu zorlamak istemiyorum” diye mesaj gönderdi.

Başkan Büyükakın da, Barış’ın mesajına “Barışcığım, sevgili kardeşim, öncelikle geçmiş olsun. Kitap okuma azmin beni çok sevindirdi. Yarın kitaplarını yolluyorum. Bitirdiğinde belki de birlikte değerlendirebiliriz, sevgiyle kal kardeşim.” diye karşılık verdi.

Barış kitaplarıyla

Kitaplar ulaştı

Başkan Büyükakın’ın gönderdiği kitaplar Büyükşehir Belediyesi’nden bir görevli tarafından Barış’a ulaştırdı. Büyükakın’ın hediyelerini karşısında gören Barış ise son derece mutlu oldu. Kitaplarını teslim alan Ceyhan Barış Altun hastanedeki tedavi sürecinde zamanın geçmek bilmediğini bu nedenle okumaya ihtiyaç duyduğunu söyledi. Bunun için sosyal medyadan ulaşarak kitap istediği Başkan Tahir Büyükakın’ın bu isteğini çarçabuk yerine getirmesinden çok mutlu olduğunu belirterek Büyükakın’a teşekkür etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sadece bir kentte 14 bin kişiye maske cezası kesildi