Antalya Büyükşehir Belediyesinin büyük bir titizlikle çalışmalarını tamamladığı, yenilenen çehresiyle göz kamaştıran Şarampol Caddesi, vatandaşların ve esnafının büyük beğenisini kazandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Efsane Geri Dönüyor, Şarampol Güzelleşiyor” sloganıyla başlattığı Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi tamamlandı. Proje, Şarampol halkı ve esnafının desteğiyle bitirildi. Gecesi başka, gündüzü başka güzellikler sunan Şarampol Caddesi, eski şaşalı günlerine kavuştu. Şarampol, rengarenk yürüyüş yolları, modern kentsel tasarımı, bina giydirmeleri, kent mobilyaları, peyzajı ve ışıl ışıl görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Bina arkalarındaki atıl alanlar otoparka çevrildi. Üstü yeşil alan olarak planlanan yeraltı otoparkı, Tonguç Caddesi üzerinde katlı kavşak ve tünel geçişleri, ortasından geçen raylı sistem hattı ile Şarampole ulaşım ve park daha rahat hale geldi. Cadde, bir zamanlar Antalya’da ticaretin ve sosyal hayatın merkezlerindendi. Cadde, yenilenen yüzü, dinamik yapısı, sosyal yaşamı ve kültürel değerleriyle tekrar çekim merkezine dönüştü.

“Dairesel oturma alanları yapıldı”

Antalya’nın en önemli yayalaştırma projesinde SGK ve Tonguç Kavşağı arasındaki Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki yürüyüş yolu sentetik döküm doğal agrega ile kaplandı. Yürüyüş yolu, rengarenk görüntüsüyle farklı bir havaya büründü. Yol boyunca vatandaşları güneşten koruyacak gölgelikler ve caddeye estetik bir görünüm kazandıran dairesel oturma alanları yapıldı. Cadde üzerinde tramvay geçişleri sırasında su gösterileri sunacak 5 süs havuzu da caddeye ayrı bir güzellik kattı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, 25'inci kez kapılarını açtı