Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kentteki caddeleri yenilemek için başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Kent, sezonun açılmasıyla birlikte açık hava şantiyesine döndü.

Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce kentteki caddeleri yenileme çalışmaları sürüyor. Sezonun açılmasıyla birlikte kent adeta bir açık hava şantiyesine döndü. Ekipler çalışmalarını, mevsim şartları nedeniyle 4-5 aya sığdırmak için büyük uğraş veriyor. Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, caddeleri yenileme çalışmaları kapsamında Kazancılar Caddesi’ndeki kaldırım çalışmaları da tamamlandı, ışıklandırma çalışmaları devam ediyor.

Caddeleri yenileme çalışmaları’nin ulaşım sorununu büyük oranda giderecek “Kuzey Ulaşım Aksı”nın parçası Gökçekler Caddesinde de altyapı çalışmaları tamamlandı. Alanda asfalt dökümü yapıldı, kaldırım çalışmaları sürüyor. Fethi Akyüz Caddesi’nde ise altyapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Öte yandan üniversiteye ulaşımın en önemli yollarından biri konumunda bulunan Eğri Köprü Mahallesi’nde de çalışmalar sona yaklaştı. İkinci köprünün yapımı tamamlanırken alanda bağlantı yolları da kısa sürede hizmete girecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şanlıurfa Belediyesi Balıklıgöl platosunu yeniliyor