İstanbul’un Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nde en çok yürüyen belediye başkanı oldu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Adalet Yürüyüşü’ne en büyük desteği veren belediye başkanları arasında yer aldı. Genç, aynı zamanda yaklaşık 350 kilometre yol kat ederek, en çok yürüyen belediye başkanı oldu. Genç, 25 gün süren yürüyüşe ilk günden itibaren katılarak, destek oldu. Başkan Genç, Ankara’dan İstanbul’a kadar yolun büyük çoğunluğunu da CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.

Genç, zadece çok önemli toplantılar ve Sarıyer’deki önemli çalışmaların aksamaması için birkaç gün yürüyüşe katılamadı. Başkan Genç, yaklaşık 350 kilometre yol kat ederek, en çok yürüyen belediye başkanı oldu. Genç, aynı zamanda “Adalet Mitingi”nin organizasyonu için kurulan ekibin içinde yer aldı. Genç, 9 Temmuz’da da en aktif belediyeler içinde yer aldı.

CHP Sarıyer Belediye Meclis Grubu’ndaki meclis üyeleri de neredeyse her gün Sarıyer’den yola çıkarak, binlerce Sarıyerli ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Adalet Mitingi’ne de yine Sarıyer’den büyük destek sağlandı. Çok sayıda tekne ve otobüsle binlerce Sarıyerli Maltepe’ye gitti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin Belediyesi'nden öğrenciye sıcak çorba imkanı