Özelkalem AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sosyal medya mitinginde binlerce genç ile aynı anda buluştu. Mitingde gençler sordu; Büyükakın cevapladı.

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve İl Başkanı Emre Kahraman’ın moderatörlüğünü üstlendiği Sosyal Medya Mitingi’nde binlerce genç ile buluştu. Tahir Büyükakın, birçok konuda yöneltilen sorulara cevap verdi.

KODLAMA VE ROBOTİK SINIFLAR

Büyükakın, Türkiye 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlerken, genç neslinde bu doğrultuda geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. “Dünyada ekonomik üretim arttıkça, gençlerin eğitimleri de buna uygun hale geldi. Bilgi ve Endüstri 4.0 döneminde dünya bambaşka bir yere giderken gençlerimizi de geride bırakmayacağız ve buna göre eğitim vereceğiz. Geleceğin dünyasında kodlama bilmeyen iş bulmakta zorlanacak. Bu nedenle okullara kodlama ve robotik sınıfları açmayı hedefliyoruz.

GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Büyükakın, gençler için bilim ve sanat kadar sporun da önemli olduğunun altını çizdi. “Ayrıca sporun doğru konumlanması için okul öncesi eğitimler çok önemli. Doğru adımlarla gençlerimizin kendilerine uygun spor alanlarında amatör ya da profesyonel olarak ilgilenmelerini sağlayacağız. Kocaeli’de yaşayan gençlerin olimpiyatlarda madalya almasını istiyoruz” diye konuştu. https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bozdağ Kayak Merkezi'ne çıkan yolda yaklaşık 100 kişi mahsur kaldı