Ana SayfaTurizmTarihi Taş Mektep için imzalar atıldı

Tarihi Taş Mektep için imzalar atıldı

Tarihi Taş Mektep binasının restorasyon çalışmaları için Bursa’nın Mudanya Belediyesi ile yüklenici firma arasında restorasyon yapım işi sözleşmesi imzalandı. Restorasyon çalışmaları düzenlenecek tören ile start alacak.

Geçtiğimiz aylarda restorasyonu ihalesi gerçekleştirilen “Birinci Grup Kültür Varlığı” statüsünde yer alan Tirilye Mahallesi Tarihi Taş Mektep Binası Restorasyonu Yapım İşi Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Akaygil Yapı Restorasyon Ltd. Şti. yetkilisi Musa Akay arasında imzalandı. Sözleşme töreni, başkanlık makamında düzenlendi. Törene, Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları Metin Şen ile Hakan Karademir de katıldı. Proje ile 600 gün içinde restorasyon çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.

“Tarihi Taş Mektep Mudanya’ya kazandırılacak”

tasmektep-tirilye

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 108 yıllık olan Tarihi Taş Mektep binamızı günümüze kazandırmak için gerekli çalışmaların tamamlandığını ve restorasyon sürecinin resmen başladığını belirtti. Türkyılmaz, “Restorasyon çalışmaları ardından tarih turizmi açısından önemli bir adımı atmış olacağız. Gerek kültürel ve gerekse sosyal açıdan tarihi Taş Mektebimizi, tüm ihtişamıyla yeniden Mudanya’mıza, Tirilye’mize ve insanlığa kazandıracağız” dedi.

10 Haziran 2017 Cumartesi günü ise düzenlenecek tören ile çalışmaların başlayacağını vurgulayan Türkyılmaz, “Taş Mektep Tirilye ve Mudanya’ya ait tarihi bir mirastır. Bizler de bu tarihi değerimizi satarak değil, restore ederek sahip çıkıyoruz. Bu değerli yapılarımızı günümüze kazandırdığımız zaman ilçemizin turizm ile kalkınmasına büyük katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla