Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, 2017 yılının ilk 8 ayında 26 bin yasal işlem gerçekleştirdi. Ekipler, 345 öğrenci servis aracını da denetledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, çalışmalarını sıklaştırdı. Vatandaşların, daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli hayat sürmelerini sağlamaya çalışan zabıta ekipleri, kanunsuzluklara geçit vermedi. Ekipler, 2017 yılının ilk 8 ayında 26 bin yasal işlem gerçekleştirdi. Aynı tarihlerde 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında 658 kişi ya da kurum hakkında işlem yapıldı. 1608 Sayılı Belediye Emir ve Yasakları Kanunu kapsamında da 257 kişi yada kurum hakkında yasal işlem gerçekleştirdi.

3 bin 41 dilencilik olayı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, aynı tarihlerde 3 bin 41 dilencilik olaylarına müdahale etti. Seyyar satıcılık ve işportacılık faaliyetinde bulunan 114 kişi hakkında da cezai işlem uyguladı. Kaldırım ve yaya yollarına park eden 352 araç sürücüsü hakkında yine Büyükşehir Zabıtası tarafından cezai işlem gerçekleştirildi. 2017 yılının ilk 8 ayında izinsiz afiş ve ilan asmaktan hakkında cezai işlem yapılanların sayısı ise 8 olarak gerçekleşirken, Büyükşehir Belediyesi zabıta dairesi yine 2017 yılının ilk 8 ayında 345 öğrenci servis aracını denetledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon halkının huzur ve refahı için yasaların emrettiği görevleri titizlikle yerine getirdiklerini kaydetti. Gümrükçüoğlu, “24 saat esasına dayalı olarak gece gündüz görev başındayız” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Atasu Barajı bölgesinde içme suyu, organik tarımla korunacak