Memleketim Uşak Kart Projesi kapsamında ikametini Uşak’a alan üniversite öğrencileriyle değerli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıldı. Uşak Belediyesi bu sefer de ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu.

Uşak Belediyesi Desteğiyle 2 İhtiyaç Sahibi Ailenin Evi Temizlendi

Öğrencilerle birlikte çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürüten Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve üniversite öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Hacıkadem Mesire alanı ve İsmetpaşa Caddesinin temizlik işlerini üstlenmişlerdi.

Tekrar bu amaç doğrultusunda belediye ekipleri ve Uşak Üniversitesi Sosyal Hizmet Topluluğu öğrencileri yeniden bir araya geldi. Sonrasında el ele vererek ihtiyaç sahibi ailelerinin evlerini temizlediler. 10 kişilik ekip iki grup halinde Sarayaltı Mahallesi ve Elmalıdere Mahallesinde yaşayan 2 ihtiyaç sahibi ailenin evlerini temizlediler.

Temizliş İşleri Müdürlüğünden söz konusu çalışmayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada “Memleketim Uşak Kart projesi kapsamında ikametini Uşak’a taşıyan Üniversite öğrencisi kardeşlerimizle güzel bir uyum yakaladık.” dendi. Pekçok olumlu dönüşlerin alınmasının ve vatandaşların memnuniyetini görmenin mutluluk verici olduğu belirtilen açıklamada bu işlerin Uşak Belediyesi olarak rutin yapılan işler olduğu söylendi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şahinbey Belediyesi öğrenci akınına uğradı