Ana SayfaSosyal sorumlulukBornova Belediyesi Hafta Boyunca Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çekecek

Bornova Belediyesi Hafta Boyunca Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çekecek

Kadınların hayatın her alanında daha etkin olmalarını amaç edinen Bornova Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde 3 sergiye birden ev sahipliği yaptı.

Bornova’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı 3 Sergi

Neslihan Ataş’ın “Kelebek Etkisi” adlı fotoğraf sergisi, Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin hazırladığı “Kadın-Şiddet-Toplum” konulu karikatür sergisi ve Etik Sanat Evi’nin “Kadın” isimli resim sergisi, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Açılış, müzik ve dans eşliğinde gerçekleşti. 35 fotoğraf, 34 karikatür ve 18 resmin yer aldığı sergiler 1 Aralık Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Bornova Belediyesi, hafta boyunca organize edeceği etkinliklerle toplumsal cinsiyet eşitliğini ön planda tutacak. 26 Kasım Salı günü saat 14:30’da Uğur Mumcu ve Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde “Aynı Kuş Yankılanıyordu İçimizde” adlı tek perdelik oyun izleyiciyle buluşacak. 28 Kasım tarihinde de yine Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te bir sergi daha açılacak. Avukat Aydan Ersezen ile Aile Danışmanı Psikolog Birsen Altar’ın konuşması olacak. Konuşma sonrasında Burcu Geneş eşliğinde atölye çalışması gerçekleşecek.

 

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar