Trabzon’un Yomra Belediyesi, denizi 650 dönüm doldurularak golf sahası yapacak. Proje, 50 milyon TL’ye mal olacak.

Yomra Belediyesi, ilçeye golf sahası kazandırmak için çalışmalara başladı. Belediye bu çerçevede, denizi 650 dönüm doldurarak, saha yapacak. Proje, 50 milyon TL’ye mal olacak. Golf sahasıyla ilçenin turizm potansiyelinin artacağını belirten Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, dolgu çalışmalarına ise 2018’de başlanacağını duyurdu.

“İlçede ciddi hareketlilik yaşıyoruz”

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu

Başkan Sağıroğlu, denizde dolgu alanı üzerine inşa edilmesi planlanan golf sahası projesiyle ilgili çalışmaları anlattı. Sağıroğlu, projeyle ilçenin, hem Türkiye’de hem dünyada adından sıkça söz ettireceğini söyledi. Turizme katkı sağlamak amacıyla önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Başkan Sağıroğlu, “Bölgemiz, son zamanlarda Arap turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Trabzon’un parlayan yıldızı, incisi Yomra ilçemiz, Arap turizminin merkezi olarak değerlendirilmektedir. İlçemizde yoğun bir yerleşim ve yatırım turizm manasında ciddi bir hareketlilik yaşamaktayız. Bizler de turistlerimizin kalıcı olabilmesi için projeler geliştirmekteyiz. Bu alanda, 650 dönümlük dolgu projesi hazırladık. Projede, golf sahası da yer alacak. Bu proje ilçemize katacağı değerlerden ötürü heyecanlanmaktayız” dedi.

Federasyon da destekleyecek

Bölgede son zamanlarda, özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistler ile turizmde yaşanan canlılık, Yomra ilçesinde de etkisini gösteriyor. Kente yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan, 40 bin nüfuslu ilçenin alışveriş merkezi, spor tesisleri ve otellerin yanı sıra golf merkezi olması ve bu sayede turizm potansiyelinin artırılması hedefleniyor. Yomra Belediyesi’nce yürütülen çalışmalar kapsamında, ilçede 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine sosyal donatı projesi uygulanacak. Bu alanın 300 dönümü için de 18 çukurlu golf sahası projesi yapılacak. 50 milyon liraya mal olması beklenen golf sahası projesini Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da destekleyecek.

İnceleyin:  İYİ Parti, 10 ilin daha adayını belirledi
Facebook Yorumları