Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye Twitter hesabından yapılan Onur Haftası paylaşımını sildirip, özür açıklaması yaptı.

Beşiktaş Belediyesi’nin Twitter hesabı, İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için binaya asılan gökkuşağı bayrağını ‘Freddie Mercury’nin askerleriyiz’ ifadesiyle paylaşmıştı. Ancak paylaşım saatler sonra silindi.

Belediye Başkanı Murat Hazinedar, konu üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Hazinedar, “Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz… İnsanlarımızın değerlerine, kültürlerine, inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek Beşiktaşımızın ve Beşiktaş Belediyesi’nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur. Bunu gösterirken özenli olmak, abartmamak topluma doğru anlatmakta hassasiyetlerimizin başında gelir… Bu anlayışa uymayan hiç bir davranış,tutum,lisan,yaklaşım bizde karşılık bulmaz. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesini ve (beni) temsil etmeyen tweet Ağrı’da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. Bizim saygılı tutumumuz eş cinselliği teşvik etmemize neden olamaz.İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir. Saygılarımla” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir'de 'Göç Konferansı' düzenlendi