İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclisi’nin onayladığı 5 dosyayı veto ettiği yönündeki haberlerin gerçeğini yansıtmadığını belirterek, bir teknik adam olarak dosyaların gözden geçirilmesini istediğini söyledi.

İstanbul’un bir ülke özelliği gösteren bir mega kent olduğunu ve yönetim tarzıyla da bir model oluşturduğunu belirten Kadir Topbaş, “İBB başkanı olarak İstanbul halkı 3 dönem yetki verdi. Demek ki hizmetimiz başarılı. Biz yaptığımız herşeyi hassasiyetle takip ediyoruz. Teknik adam olmam nedeni ile bir başka hassasiyet gösterdim. Veto olarak nitelendirmek doğru değil. Tekrar görüşülmek üzere meclise iade demek doğru. Doğrudur 5 dosyayı tekrar gözden geçirilmesi için meclise iadesini yaptım. Daha önce yine hatırlanır Yedikule bostanları onu da göndermiştim. 5 tane iade ettiğimiz dosyanın 2-3 tanesinde CHP’nin itirazı olan dosyalar. Teknik bazı eksiklikler ve hatalar vardı. Teknik adam mimar olarak bunları gözlemlediğimde yeniden gözden geçirilip bu yönden bakılması gerektiğini gözden kaçırılmış olabilir düzeltilmesi gerekir. Yarın İBB Meclisi de sorgulanır aldığı kararlardan dolayı. Bunu gördüm gözlemledim imzayı ona göre attım. Tekrar görüşülecek. Sanıyorum 1 ya da 2 dosya bu ayki mecliste düzeltilerek geliyor” diye konuştu.

CHP’nin, konuyla ilgili demagojik siyaseti elden bırakmamasına üzüldüğünü ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “CHP, hiçbir sonuç alamadığı halde siyasi tavrını demagoji üzerine kuruyor. Hep olumsuzluklar üzerine nasıl bir dumanlı hava nasıl bir endişe insanların yüreğine korkarım ki mevcut yönetimden vazgeçsinler. Bu doğru değil bir yerlere gelmek istiyorlarsa kendilerini sevdirmeleri gerekir. Türkiye’nin gelişmesinde siyasi partilerin önemli sorumlulukları var. Gerçekten ülkeye hizmet edilen alanlarda takdir etmeleri gerekir. Başarıyı onaylamaları gerekir. Yanlışı hatırlattıklarında mutlaka biz değerlendiririz ama her şey yanlış her şey kötü. 25 yıldır İstanbul’dalar ne yaptılar ki dendiğinde cevap bile verilmez. Dikkate dahi alınmaz. Zaten yurttaşlarımız da dikkate almadıkları için şu anda muhalefetin ana bölümünde seyredip duruyorlar. Bizim aptıklarımız
doğru, siyasi partimle aramda hiçbir polemik olamaz”

Kendisinin AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldığını dile getiren Topbaş, “Beyoğlu Belediye Başkanlığım döneminde bu adımlar atıldı. O dönemlerden beri AK Parti’nin içindeyim. Yıllardan beri bu ülkenin geleceği için çalıştım. Kendi iş hayatımızda
göstermediğimiz gayreti sorumluluk alanlarımızda göstermeye çalıştık. Zaten bu da takdir edildi. Koşan adam geriye bakarsa düşer geriye bakmadan yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin kıskaca alındığı bu dönemde İstanbul’da başarılı adımlar atmaya çalışıyoruz”
ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları