Başkan Kadir Topbaş, İBB Meclisi’nin onayladığı 5 dosyayı veto ettiği yönündeki haberlerin gerçeğini yansıtmadığını, dosyaların gözden geçirilmesini istediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi’nin onayladığı 5 dosyayı veto ettiği yönündeki haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Topbaş, İstanbul’un bir ülke özelliği gösteren bir mega kent olduğunu ve yönetim tarzıyla da bir model oluşturduğunu belirten Kadir Topbaş, “İBB başkanı olarak İstanbul halkı 3 dönem yetki verdi. Demek ki hizmetimiz başarılı. Biz yaptığımız her şeyi hassasiyetle takip ediyoruz. Teknik adam olmam nedeni ile bir başka hassasiyet gösterdim. Veto olarak nitelendirmek doğru değil. Tekrar görüşülmek üzere meclise iade demek doğru. Doğrudur 5 dosyayı tekrar gözden geçirilmesi için meclise iadesini yaptım” dedi.

“Yedikule Bostanları’nı da göndermiştim”

Başkan Topbaş, hatırlanacağı gibi Yedikule Bostanları ile ilgili projeyi de gönderdiğini belirtti. Topbaş, “5 tane iade ettiğimiz dosyanın 2-3 tanesinde CHP’nin itirazı olan dosyalar. Teknik bazı eksiklikler ve hatalar vardı. Teknik adam mimar olarak bunları gözlemlediğimde yeniden gözden geçirilip bu yönden bakılması gerektiğini gözden kaçırılmış olabilir düzeltilmesi gerekir. Yarın İBB Meclisi de sorgulanır aldığı kararlardan dolayı. Bunu gördüm gözlemledim imzayı ona göre attım. Tekrar görüşülecek. Sanıyorum 1 ya da 2 dosya bu ay ki mecliste düzeltilerek geliyor” diye konuştu.

“CHP demagoji yapıyor”

CHP’nin, konuyla ilgili demagojik siyaseti elden bırakmamasına üzüldüğünü ifade eden Başkan Topbaş, “CHP, hiçbir sonuç alamadığı halde siyasi tavrını demagoji üzerine kuruyor. Hep olumsuzluklar üzerine nasıl bir dumanlı hava nasıl bir endişe insanların yüreğine korkarım ki mevcut yönetimden vazgeçsinler. Bu doğru değil bir yerlere gelmek istiyorlarsa kendilerini sevdirmeleri gerekir. Türkiye’nin gelişmesinde siyasi partilerin önemli sorumlulukları var. Gerçekten ülkeye hizmet edilen alanlarda takdir etmeleri gerekir. Başarıyı onaylamaları gerekir. Yanlışı hatırlattıklarında mutlaka biz değerlendiririz ama her şey yanlış her şey kötü. 25 yıldır İstanbul’dalar ne yaptılar ki dendiğinde cevap bile verilmez. Dikkate dahi alınmaz. Zaten yurttaşlarımız da dikkate almadıkları için şu anda muhalefetin ana bölümünde seyredip duruyorlar. Bizim yaptıklarımız
doğru, siyasi partimle aramda hiçbir polemik olamaz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Çocuklar için "Uzman Teyze" eğitimleri başlıyor

“Koşan adam geriye bakarsa düşer”

Kendisinin AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldığını dile getiren Topbaş, “Beyoğlu Belediye Başkanlığım döneminde bu adımlar atıldı. O dönemlerden beri AK Parti’nin içindeyim. Yıllardan beri bu ülkenin geleceği için çalıştım. Kendi iş hayatımızda göstermediğimiz gayreti sorumluluk alanlarımızda göstermeye çalıştık. Zaten bu da takdir edildi. Koşan adam geriye bakarsa düşer geriye bakmadan yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin kıskaca alındığı bu dönemde İstanbul’da başarılı adımlar atmaya çalışıyoruz” dedi.

Facebook Yorumları