Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasını hayata geçiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, hergün kentin farklı noktalarında kurduğu makamında sorunları yerinde dinliyor.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, vatandaşların sorun ve taleplerini Karabük’ün her gün farklı bir mahallesine kurduğu makamında yerinde dinliyor. Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasını hayata geçirdiği günden bu yana her gün bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, dün Aydınlıkevler Mahallesindeydi. Mahalle halkıyla bir araya gelen Başkan Vergili, halkın sorun ve taleplerini dinledi.Mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ettikten sonra mahallenin sosyal yaşam merkezinde oluşturulan Başkanlık makamından ayrılan Başkan Vergili, Aydınlıkevler İlkokulu’nu ziyaret etti.

Mahalle sakinleri memnun

Mahalle sakinleri, Başkan Vergili’nin Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasından memnun olduklarını belirtti. Sema Altıntaş adlı mahalle sakini, sorunlarını belediyeye giderek çözmek yerine başkanın mahalle mahalle dolaştığını belirterek, “Başkanımız gelip sorunlarımızı dinliyor. Bunları not alıp, çözmeye çalışıyor. Bu uygulama Türkiye’nin ya da dünyanın başka bir yerinde var mı bilmiyorum. Ancak müthiş bir uygulama. Randevu derdimiz yok. Başkana ulaşmaya çalışmak gibi bir derdimiz yok. Başkan bize ulaşıyor” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasına 3 Aralık 2018 Pazartesi günü Ergenekon Mahallesi ile devam edecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin'de gündem "Suriyeli sorunu"