Çanakkale Bayramiç Belediyesi tarafından 7 milyon TL’ye yaptırılan 5 bin ton kapasiteli soğuk hava deposu törenle hizmete açıldı.

Bayramiç Belediyesi tarafından 7 milyon TL’ye soğuk hava deposu yaptırıldı. 5 bin ton kapasiteli depo törenle hizmete açıldı. Törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Bülent Turan, Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Belediye Başkanı Sadettin Arslan ve vatandaşlar katıldı.

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Bayramiç halkına verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirtti. Arslan, “Biz sözümüzü tuttuk. Seçimden önce vadettiğimiz soğuk hava deposunun açılışını yapmak bugüne nasip oldu. Bayramiç, tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu bir ilçe. Şimdiden soğuk hava deposunu 500 kişi kullanıyor. 1000 kişinin meyvelerini alabilecek kapasitede bir soğuk hava deposu hazırladık. Hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından soğuk hava deposunun açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri hizmete giren soğuk hava deposunu gezdi. Vali Orhan Tavlı ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yetkililerden tesis ile ilgili bilgi aldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Çetin, Kızılcahamam’da dede ve nineleri ziyaret etti