Sokak hayvanları sıcak yuvalara kavuşturuluyor

Bornova Belediyesi, ilçede yaşayan sokak hayvanlarını sahiplendirmek için haftanın iki günü özel etkinlik düzenliyor. Büyük Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte, Bornova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan kedi ve köpekler sıcak bir yuva için bir dost eli bekliyor.

Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik örnek projelerine ara vermeden devam ediyor. Kedi evlerinden Hayvan Dostu Taksi Duraklarına kadar birçok projeye imza atan Bornova Belediyesi yaşam hakkının kutsallığından yola çıkarak sahipsiz veya terk edilmiş kedi ve köpekleri Büyükpark’ta düzenlediği etkinlikle yeni sahipleriyle buluşturuyor. Hayvanseverlerin destek verdiği ve Büyükpark içinde kurulan alanda düzenlenen sahiplendirme etkinliği Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleştiriliyor. Bornova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan terk edilmiş ya da sahipsiz kedi ve köpekler, yeni sahiplerine aşılarının ve bakımlarının yapıldığına dair sağlık karnesiyle birlikte veriliyor.

Başkan Atila da sahiplendi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nden 3 sahipsiz sokak köpeği sahiplenerek örnek bir davranış sergileyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyükpark’ta düzenlenen etkinlikte de bir yavru köpek daha sahiplendi. Başkan Atila, kedi veya köpek beslemek isteyenlerin hayvan satış mağazaları yerine barınakları tercih etmelerini istedi. Sokakta veya barınaklarda sıcak bir yuvaya hasret çok sayıda kedi ve köpek olduğunu ifade etti.

Hayvanseverlerden projeye tam not

Düzenlenen etkinlikte özellikle yavru kedi ve köpekler yeni bir sıcak yuva ve hayatta kalma şansı buluyor. Hayvanseverlerin de büyük destek verdiği sahiplendirme etkinliğine katılarak sokaktan bir can kurtaran vatandaşlar, Bornova Belediyesi veterinerleri tarafından bilgilendiriyor. Son yıllarda Bornova Belediyesi’nin sokak hayvanları konusunda kedi evlerinden köpek kulübelerine, hayvan dostu taksi duraklarından sokak hayvanlarının tedavi ve aşılanmasına kadar birçok önemli projeye imza attığını ifade eden hayvanseverler, duyarlılığından dolayı Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
5j7a0349

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Torbalı Belediyesi, 'Hoş Geldin Bebek' projesi başlattı