İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Spor Kompleksi ile vatandaşlara spor yapabilecekleri yeni bir alan daha kazandırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullular’a spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda tadilata alınarak baştan aşağı yenilenen Esenler Spor Kompleksi yeniden hizmete açıldı. 11 branşta hizmet verecek tesiste ayda 60 bin kişiye spor yapma imkanı sunulacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ve 2016 yılına kadar Esenler Belediyesi tarafından “Kemer Spor Kompleksi’ olarak hizmet veren tesiste geniş çaplı bir tadilat çalışması gerçekleştirdi. Baştan aşağı yenilenen tesis yeni yüzü ve yeni branşlarıyla İstanbulluların hizmetine sunuldu.

11 branşta sporseverlerin hizmetinde

Bakım ve onarıma alınan Esenler Spor Kompleksi’nin spor salonu ve yüzme havuzu dahil birçok bölümü yeniden yapıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında yüzme havuzu, spor salonu, uzak doğu sporları için yeni alanlar, stüdyo derslikler ve okçuluk salonları tesise kazandırıldı. İnşaat çalışmaları tamamlanıp çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra gerekli testlerden başarıyla geçen İBB Esenler Spor Kompleksi; yüzme, basketbol, voleybol, tekvando, karate, okçuluk, step-aerobik, pilates, fitness, güreş ve fittoman branşlarında bireysel ve takım halinde spor yapanlara hizmet verecek.

Çevre ilçelerin de ihtiyacını karşılayacak

Esenler Spor Kompleksi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin diğer spor tesisi ve kompleksleri gibi haftanın yedi günü hizmet verecek. Tüm branşlar için kayıtların başladığı tesis, tam kapasite hizmet vermeye başladığında ayda 60 bin kişiye spor yapma imkanı sunacak. Tesis yalnızca Esenler’in değil Bayrampaşa, Bağcılar ve Güngören gibi çevre ilçelerin de yeni spor tesisi ihtiyacına önemli ölçüde cevap vermiş olacak. Esenlerin yenilenen spor tesisinden hizmet almak isteyen spor severler www.spor.istanbul web sitesi üzerinden ön kayıt olabilecekleri gibi Kemer Mahallesi, 939. Sokak’taki adresine giderek de hem kayıt hem de tüm branşlar ve seanslarla ilgili detaylı bilgi alabilecekler.

İnceleyin:  'Turp Gibi Kadıköy' sporları devam ediyor

Yıl içinde yeni tesisler açılacak

Yılda 7 milyon kişinin spor yaptığı, 300’ün üzerinde kurum, dernek ve STK’nın hizmet aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut spor tesislerinin yanında, çalışmaları devam eden Sultangazi 75. Yıl Yüzme Havuzu, Şile Spor Kompleksi, Beyoğlu Cemal Kamacı Spor
Kompleksi ve Şenlikköy Stadı gibi birçok spor tesisi ve kompleksinin yıl sonuna kadar açılması bekleniyor. Söz konusu çalışmaların da tamamlanması ile birlikte İstanbul’un sporda dünyanın en gelişmiş şehirlerinin başında yer alması hedefleniyor.

Facebook Yorumları