8 Mart

Bursa’nın Gemlik ilçesinde sivil toplum kuruluşları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir araya geliyor

 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenecek etkinlikler için Gemlik’te faaliyet gösteren çeşitli demokratik kitle örgütlerinin kadın temsilcileri bir araya geldi.Bu yıl bir ilk olacak.Geçmiş yıllarda kurumların kendi programlarını kendilerinin gerçekleştirdiği Gemlik’te bu yıl ilk kez yaklaşık yirmi dernek ve siyasi parti bir araya gelerek kitlesel bir program düzenleyecek.

 8 Mart ile ilgili görüş alışverişinde bulunan çeşitli kurumlardan kadınlar, yürüyüş ve Zeytin Dalı Meydanı’nda basın açıklaması yapma kararı aldı. Bu yıl gerçekleşecek 8 Mart programı, geçmiş yıllarda düzenlenen etkinliklerden farklı olarak pek çok kurum bir araya gelecek.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI

Gemlik Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya

Gemlik Belediyesi

Gemlik Kent Konseyi,

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolu,

İYİ Parti,

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği,

Gemlik Kadın Platformu,

Gemlik Girit ve Rumeli Türkleri Derneği,

Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği,

TÜM BEL-SEN, Atatürkçü Düşünce Derneği,

Gemlik Tarih ve Kültür Derneği,

Gemlik Cemevi, Dersimliler Derneği,

Gemlik Yaşam Atölyesi, Eğitim-Sen,

Büyük Kumla Kadın Girişimciler Derneği temsilcileri katıldı.

Programın önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyleyen yetkililer 8 Mart etkinliklerine sadece kurum temsilcileri değil, tüm kadınların  davetli olduğunu belirttiler.

Cihatlı Toplu Konutlar 4. Etap’ta teslimat başladı.

Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen sosyal konut projelerinden, 4. Etap konutlarında teslimatlar başladı. Önümüzdeki günlerde de devam edecek olan teslimatlarda hak sahipleri, Cihatlı’da bulunan konutlarının bulunduğu bölgede daire ve anahtarlarını teslim alabilecekler. Teslim sırasında hak sahibi vatandaşlar dairelerde inceleme yaparak olası ihtiyaçlar ile ilgili tutanak tutarak dairelerine taşınabilecekler.

Dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan 4. Etap konutlar, 97 metrekare ve iki oda bir salondan oluşuyor. Cihatlı’da, doğa ile iç içe, şehrin gürültüsünden uzak bir ortamda tamamlanan konutlar, huzurlu ve sakin bir yaşam alanı oluşturuyor. Öte yandan diğer etaplarla ilgili işlemler devam ederken en yakın sürede 2. Etap dairelerin de teslim edilmesi planlanıyor.
 

İnceleyin:  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bebekler için 'Minnak'

 

Facebook Yorumları