Her çocuğa 8 litre süt 1
Her çocuğa 8 litre süt 1

Antalya Büyükşehir Belediyesi,  ihtiyaç sahibi her çocuğa ayda 8’er litre ücretsiz süt desteği sağlayacak. Başkan Muhittin Böcek, çocukların sağlığı ve gelişimi için sütün önemine dikkat çekerek, “Çocuklar bizim geleceğimiz, en değerli varlıklarımız” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında da yer alan Halk Süt Projesi’ni hayata geçiyor. Büyükşehir Belediyesi, sosyal incelemesi yapılarak ihtiyacı olduğu tespit edilen çocuklara ayda 8’er litre ücretsiz süt desteği sağlayacak. Başkan Muhittin Böcek, çocukların sağlığı ve gelişimi için sütün önemine dikkat çekerek “Çocuklar bizim geleceğimiz en değerli varlığımız” dedi.

Her çocuğa 8 litre süt 2
Her çocuğa 8 litre süt 2

Yerelden kalkınma hamlesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ülkenin geleceği olan çocukların sağlıklı beslenmeleri amacıyla Halk Süt Projesini başlatıyor. Yerelden kalkınma hamlesiyle hayata geçecek Halk Süt Projesi’nde sütler çocuklara ücretsiz dağıtılacak. Proje kapsamında sosyal hizmet uzmanları ve sosyologlar tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 2-5 yaş arasındaki çocuklar için aylık 8’er litre süt desteği sağlanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

“Süt seven çocuklar yetişsin”

Projelerinde; 7’den 70’e kadın, çocuk, genç, yaşlı, engelli tüm bireyleri düşündüklerini belirten Başkan Böcek, insana dokunan hizmetleri önemsediklerini söyledi. Çocukların Türkiye’nin geleceği olduğunun altını çizen Böcek, “En değerli varlıklarımız çocuklarımız. Onların sağlığını ve gelişimini korumak öncelikli görevimiz. Süt çocukların sağlığı ve gelişimi için çok önemli. Bir ayda 8 litre süt desteği sağlayacağız. Süt seven çocuklar yetişsin istiyoruz” dedi.

Yerel üreticilerden alınacak

Sütlerin, Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’nden satın alınacağını belirten Başkan Böcek, “Bu sayede yerel süt üreticileri desteklenecek. Halk et projemizde olduğu gibi, sütlerimizi de yerelden kalkınma modeli kapsamında üreticilerimizden alacağız. Böylece üreticimizi de desteklemiş olacağız. Seçim kampanyamızda da yerelden kalkınacağız demiştik. Ve bu sözümüzü tutmanın da mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İnceleyin:  Teknoloji Çağında Teknolojiyi Reddeden Topluluklar 

Başvurular 15 Haziran’da

Halk Süt Projesi’nden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri başvurularını 15 Haziran Pazartesi gününden itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesinde bulunan başvuru formu ile yapılabilecek. Ayrıca vatandaşlar Antalya Bilgi İletişim Merkezi (ABİM) ve 0242 249 54 28 numaralı telefondan detaylı bilgi ve başvuru gerçekleştirebilecek.

 

Facebook Yorumları