Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi, sokak hayvanları için “Küçük Dostlar Ambulansı” aracını hizmete sundu. Araçla, sokak hayvanları hijyenik bir şekilde kliniğe ulaşacak.

Kocasinan Belediyesi, sokak hayvanları için ambulans yaptı. “Küçük Dostlar Ambulansı” adı verilen araç, hizmete sunuldu. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni aracı belediye önünde tanıttı. Çolakbayrakdar, “Yenilikçi bir belediye olarak her geçen gün hizmet ağımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çatısı altında yeni bir hizmetimiz daha başladı. Sokak hayvanları ile ilgili herhangi bir olumsuzluk durumlarında onlara daha iyi hizmet verebilme noktasında ‘Küçük Dostlar Ambulansını’ hizmete sunduk” dedi.

Çolakbayrakdar, “Geçtiğimiz günlerde Çözüm Merkezi’mize sokak hayvanları ile ilgili 500’e yakın talep ulaşmış. Sokak hayvanlarının yaşadığı bu olumsuz vakalarda Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz olay yerine hızlıca ulaşılıp, yaralı sokak hayvanlarını kliniğe ulaştırmıştır. Bu verileri dikkate alarak hayata geçirdiğimiz projeyle ekiplerimiz sokak hayvanlarına daha hızlı ve daha güvenli müdahalede bulunabilecekler” diye konuştu.

“Tam donanımlı”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar

Ambulans hakkında detaylı bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “Sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edecek olan tam donanımlı ambulansın içerisinde; köpek, kedi ve kuş kafesi, yandan açılabilen köpek taşıma kafesi, ilk yardım seti ve solunum cihazı gibi cihaz ve donanımlar yer alıyor. Kocasinan sakinlerinin hayvan yaralanmaları durumunda Çözüm Merkezi’ne ulaşmaları veya 222 70 00’ nolu telefon numarasını aramaları yeterli olacaktır. Şimdiden duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'da hayvan bakımevleri, sahipsiz hayvanlar için 7/24 hizmet veriyor