Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Ordumuzda” sloganıyla yeni toplu taşıma sistemi hizmete girecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz, belediye yerleşkesi önünde bulunan yeni araçları inceledi. Araçlardan birinin şoför koltuğuna oturan Yılmaz, yetkililerden bilgi aldı. Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni toplu ulaşım sisteminin 3 yıldır altyapısını hazırlamaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Yılmaz, Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanında, 2 Şubat Cuma günü saat 14.00’te tören gerçekleştireceklerini belirtti. Yılmaz, “Okullar açılmadan önce sözünü verdiğimiz hizmetimizi hayata geçirmiş olacağız. Yaklaşık 340’a yakın toplu taşıma aracımızı 177’ye düşürerek Ordu’da toplu ulaşıma yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olduk” dedi.

“Farklı araçlar hizmet verecek”

Yılmaz, şoför esnafının itirazı olmadan yeni sistemin oluşturulduğunu anlattı. Yılmaz, arazi yapısı gereği tek tip araçlarla şehir içerisinde sefer yapma imkanı olmadığını vurguladı. Yılmaz, “Taşbaşı, Şahincili ve Selimiye gibi eğimli mahallelerimizde farklı araçlar, Düz mahalle, Akyazı Mahallesi ve Yenimahalle gibi mahallelerimizde de farklı tip araçlarla güzel bir çalışmaya imza attık. Her mahallenin fiziki yapısına göre farklı araçlar hizmet verecek” diye konuştu.

Hemşehrilerinin, standardı yüksek bu uygulamadan oldukça memnun kalacağına inandığını aktaran Yılmaz, “Mor ve beyaz renkli toplu ulaşım araçları, tek tip kıyafetleriyle şoförleri, tek tip durakları ve yazılımıyla birlikte yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyoruz” ifadesini kullandı.

Yılmaz, yeni sistemin teknolojik olarak farklılıklar içerdiğine işaret etti. Yılmaz, “Bu sistemle vatandaşlarımız, cep telefonu ile hangi aracın, ne zaman ve hangi yoldan geçeceğini bilecekleri gibi araçların da duraklara ulaşma mesafesini ekrandan görebilecek. Standardı yüksek bir hizmet hemşehrilerimizi bekliyor” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İBB'den 'Metro Projeleri' açıklaması: "Projeler değil, ihaleler iptal edildi"