Şanlıurfalılar, hava sıcaklığının 60 dereceyi bulduğu kentte serinleyebilmek için Büyükşehir Belediyesinin havuzlarına akın ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklığının normallerin üzerine çıkmasıyla beraber halkın serinleme ihtiyacını karşılamak amacıyla beş yıldız konforundaki yüzme havuzlarını hizmete sundu. Büyükşehir Belediyesi halkın talebini karşılamak için 13 ilçede yaptırdığı havuzlarla hizmet veriyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar havuzları denetledi. Özçınar, “Şanlıurfa Türkiye’nin en sıcak bölgesinde ve en sıcak ili. Şuanda hava güneşte 60 derece sıcaklık, gölgede ise 45 dereceyi bulan bir sıcaklık var. Dolayısıyla Şanlıurfalıların serinlenmeye ihtiyacı var. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve ebeveynlerin serinleme ve yüzme ihtiyacını karşılamak üzere şehir merkezinde 6, ilçelerimizde 7 olmak özere toplam on üç yüzme havuzuyla vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz” dedi.

“Haftanın 6 günü hizmet”

Özçınar, her havuzda 3 cankurtaranın olduğunu belirtti. Özçınar, “Çocuklarımız sabah 9:30’da geliyor akşam 19:30 kadar burada hizmet veriyoruz. Haftanın altı günü pazartesi günü hariç, yüzme kursu veriyoruz, kurslarımız devem ediyor.Yaz kursları için sivil toplum örgütlerimizin talepleri geldiği taktirde onlarında o ihtiyaçlarını karşılamak özere o planlamayı yapıyoruz. Yaz okullarındaki çocuklarımızı da burada eğitiyoruz. Yüzme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şanlıurfa daha önce boğulma vakaların çok yüksek bir ilimizdi. 2013-2014 sezonundan itibaren yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Şuan da gençlerimiz sizlerinde gördüğünüz gibi yüzüyor, keyifleniyor eğleniyor, bizde bu durumdan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

“Olimpik havuzun temelini attık”

Özçınar, Büyükşehir Belediyesi olarak bununla da yetinmediklerini aktardı. Özçınar, gençler ve çocukların yüzmeyi spor branş haline getirebilmesi için, yeni olimpik yüzme havuzunun temelini attıklarını kaydetti. Özçınar, şunları kaydetti:
“Gelecek yıl inşallah olimpik havuzumuzda faaliyete girecek. Daha önceleri Şanlıurfa’da yüzme branşında şampiyonlar çıkarırdı. İnşallah burada yüzme öğrenen gençlerimiz yapılacak Türkiye şampiyonalarında Şanlıurfa’nın adını duyuracaklardır. Yüzme havuzlarımızın olmadığı bölge, semt ve yerlerde portatif dört adet yüzme havuzumuz var. Belediye personellerimiz gözetiminde çocuklarımız yüzme eğitimi görmektedir. Bu yazın inşallah çocuklarımızın cıvıl cıvıl serinleyerek geçirecekler. Şanlıurfa’daki gençlere ilçelerdeki gençlerimiz dahil olmak üzere Büyükşehir Belediyemizin hizmet verdiği yüzme havuzlarına bekliyoruz.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  DİKİLİ'DEN MİDİLLİ'YE DENİZ SEFERLERİ BAŞLIYOR