Ana SayfaSosyal sorumlulukDülük Tabiat Parkı'nda temassız geçiş dönemi

Dülük Tabiat Parkı’nda temassız geçiş dönemi

Şehitkamil Dülük Tabiat Parkı’nda temassız geçiş dönemi başladı. Temassız özellikli banka kartları olmadan giriş yapılamayacak.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,  Dülük Tabiat Parkı’na girişlerin sadece ‘temassız’ özellikli banka kartları ile yapılabileceğini söyledi. Başkan Fadıloğlu, “Dülük Tabiat Parkı’na giden vatandaşlarımızın kartlarında temassız özelliği olmamaları durumunda maalesef  Park’a giriş yapamayacaklar. Çünkü girişteki kredi kartı ve nakit ödemeyi sonlandırdık” dedi.

Doğanın tüm renklerini içinde barındıran ve her mevsim binlerce kişinin ziyaret ettiği Dülük Tabiat Parkı’nın girişinde ve içerisindeki Göl Kafe Restoran’da başlatılan yeni uygulama ile ödeme anındaki temas ortadan kalktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bugüne kadar çok sayıda uygulama hayata geçiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Dülük Tabiat Parkı gişesinde ve içerisinde bulunan Göl Kafe Restoran’da ödemlerin artık nakit ya da kredi kartı ile yapılamayacağını duyurdu. Amaçlarının virüsün yayılımın önüne geçmek olduğunu kaydeden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, belediyeye yapılan tüm ödemelerin yeni dönem içerinde kademeli olarak ‘temassız’ banka kartlarıyla yapılacağını dile getirdi.

Tabiat Parkında temassız geçiş dönemi ozelkalem.com .tr min 1
Tabiat Parkında temassız geçiş dönemi ozelkalem.com .tr min 1

 “Kredi kartı ve nakit ödemeyi sonlandırdık”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, halkın sağlığını düşünerek bu uygulamayı başlattıklarını kaydetti. Ayrıca nakit, kredi kartı ya da banka kartı ile yapılacak ödemelerin hem halkın sağlığını riske atacağını hem de girişte trafik yoğunluğuna neden olacağını belirtti.

Başkan Fadıloğlu, “1 Haziran itibariyle yeni uygulamalara geçtik. Şehitkamil Belediyesi olarak pandemi sürecinde kurumlar arası iş birliği içerisinde üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapmaya çalıştık. Ben, bu konuda özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Normale dönüş sürecinde neler yapacağımızla ilgili  çalışma yapmıştık. Bulaşı azaltmak adına para tahsilatı yapılan yerlerde, özellikle de Dülük Tabiat Parkı girişinde ve içerisindeki Göl Kafe Restoran’da artık, ‘temassız’ özelliği bulunan banka kartlarıyla tahsilat yapacağız. Dülük Tabiat Parkı’na giden vatandaşlarımız, şifre girilmesi gereken banka kartlarına sahip olmaları halinde maalesef Park’a giriş yapamayacaklar. Çünkü gişedeki kredi kartı ve nakit ödemeyi sonlandırdık. Vatandaşımızın kapıda sıra beklememesi ve bulaş ile karşı karşıya kalmadan ödeme yapabilmeleri için bu uygulamaya geçtik. Belediyemize ait ücret ödenen diğer noktalarda da aynı uygulamayı başlattık.

Tüm hemşehrilerimden özellikle maske kullanma, sosyal mesafeyi koruma ve hijyen kurallarına  uymalarını hasletten rica ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte kurallara dikkat ederek bir an önce bu illetten kurtulacağız.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler