Recep Gürkan gençlerle buluştu
CHP’nin yeniden aday gösterdiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, temel atma töreninde gençlerle bir araya geldi. Gürkan, kente 5 spor tesisi daha kazandıracaklarını belirtti.

CHP’nin yeniden aday gösterdiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, temel atma töreninde gençlerle bir araya geldi. Gürkan, kente 5 spor tesisi daha kazandıracaklarını belirtti.

CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde de aday gösterdiği Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin temel atma törenine katıldı. Törene, Kulüp Başkanı Atalay Akaycı, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve sporcular da katıldı. Törende konuşan Gürkan, tesisin bahar aylarında hizmete sunulacağını belirtti. Gürkan, yapılacak olan sahanın FIFA ya da UEFA standartlarında olacağını söyledi. Gürkan, “Bazı basın organlarında da çıktı. FIFA ya da UEFA standartları çok yüksek, bizim onu yapma gücümüz yok. Sonra yalancı çıkmayalım. Yapacağımız saha ölçü olarak o standartlarda. Ama burada hem Tuncaspor’un hem Edirne’de sporla uğraşan herkesin rahatça girip spor yapabileceği hem ev sahibi hem de misafir takımın, hakemlerin insani koşullarda hizmet alabileceği, her şeyiyle komple bir tesis yapıyoruz” dedi.

“450 trilyonluk yatırım yaptık”

Edirne Belediyesinin muhteşem ve büyük bir bütçeye sahip olmadığını dikkat çeken Başkan Gürkan, “Ama biz bu bütçeyi rasyonel bir şekilde tasarrufa azami önem göstererek, gıdım gıdım kullanarak, hesaplayarak harcadık. Bunun için 5 yılda 140  trilyonla borçla aldığımız bu belediyeyi 5 yılın sonunda 60 trilyon borca düşürdük. 116 trilyon alacaklı hale getirdik ve 5 yılda 450 trilyonluk da yatırım yaptık. Kolay değil bu işler. Çok şükür hiçbir çalışanımıza bir kuruş borcumuz yok. Üstüne üstlükte resmi rakamların üzerinde, 2 bin 200 TL’nin de üzerinde asgari ücret veriyoruz” diye konuştu.

“Toplam 6 tesis yapacağız”

Tüm bu kıt imkanlara rağmen UEFA ölçülerinde bir futbol sahası hizmete kazandıracaklarını anlatan Başkan Gürkan, “Önümüzdeki dönem şehrimizin her tarafında yapacağımız semt sahalarının ilk örneğidir bu tesis. Kıyık’a, Tuncaspor’a Edirne’ye hepimize hayırlı olsun. Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin ardından Yıldırım, Yeni İmaret ikinci semt sahası, Fatih’te üçüncü tesislerimiz, Şükrüpaşa’da iki tesis ve Karaağaç’a bir tesisle birlikte toplamda 6 tesisi kentimizin etrafına bir çiçek bahçesi gibi koyacağız” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Menderes Türel: “Antalya markasını yukarıya taşıyacağız”
Facebook Yorumları