Ana SayfaE-BelediyecilikYüreğir Belediyesi 'Kent Bilgi Sistemi' uygulamasına geçiyor

Yüreğir Belediyesi ‘Kent Bilgi Sistemi’ uygulamasına geçiyor

Adana’nın Yüreğir Belediyesi, “Kent Bilgi Sistemi” uygulamasına geçebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Sistem ile her şey kayıt altına alınacak.

Yüreğir Belediyesi, “Kent Bilgi Sistemi” uygulaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede, 38 mahallenin 23’ünde saha çalışmaları tamamlandı. Sistemle her şeyin kayıt altına alınacağı belirtildi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, sistemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çelikcan, “Kent Bilgi Sistemi” ile belediye bünyesinde yürütülen tüm hizmetlerin tek bir bilgisayar ağında, ortak bir veritabanı ile tüm faaliyetleri kapsayacak bir şekilde hazırlandığını belirtti. Çelikcan, 38 merkez mahallenin 23’ünde saha çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Çelikcan, Yüreğir’e bağlı 106 mahallenin tamamında kent bilgi sistemi çalışmalarının yapılacağını kaydetti. Çelikcan, “Sistemin hayata geçirilmesiyle işler daha hızlı yürüyecek, vatandaşlar ise kendisi ile ilgili işleri bulundukları yerden internete girerek kolayca halledebileceklerdir” dedi.

“Her şey kayıt altına alınacak”

Kent Bilgi sisteminin hayata geçmesiyle dağınık bilgilerin bir araya getirileceğini, her şeyin dijital ortamda toplanacağını belirten Başkan Çelikcan, “Yüreğir’de bulunan bütün konut, iş yeri, cadde ve sokaklar, arsa, arazi, yol, meydan ve resmi kurumlar sisteme yüklenecek. Ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçilecek. Kayıt altında olmayan yerler kayıt altına alınacağı için belediyemizin de ciddi bir gelir artışı olacak. Vatandaşlarımız da bulundukları ortamdan kendileri ait bilgilere bulundukları ortamdan internete girerek çok rahat öğreneceklerdir” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler